- PL—9 Architekci

right
left

Willa w Wilanowie

Udostępnij na Twitterze
Lokalizacja : Warszawa, Polska
Program : Dom jednorodzinny
Powierzchnia : 650.0 m²
Rok : 2012
Klient : Prywatny

sagi_schemat-01Projekt zakłada maksymalne dostosowanie zabudowy do walorów działki, której głównymi atutami są zgrupowania drzew w części południowo-wschodniej oraz powierzchniowy zbiornik wodny w części północno-zachodniej wraz z otaczającymi go drzewami i zielenią niską. Budynek na planie litery X ma formę dwóch ciągów złączonych w centrum, wygiętych tak aby maksymalnie otworzyć widok na najbardziej atrakcyjne sąsiedztwo.

szwarc_plan

Schemat funkcjonalny budynku zakłada strefę techniczną, garażową oraz kuchenną w skrzydle wschodnim oraz część gościnną, jadalnię, salon i bibliotekę w części zachodniej. Na piętrze w części wschodniej znajdują się gabinety do pracy zaś w zachodniej sypialnie i część prywatna.

sagi_pzt

Forma budynku jest dialogiem z zastanym otoczeniem; nawiązująca do archetypu domu w krajobrazie polskim, jednak wyrażona przy pomocy współczesnych rozwiązań architektonicznych. Monolityczna lecz lekka bryła wraz z zagospodarowaniem otoczenia tworzą harmonijne i komfortowe środowisko do życia, a zarazem niebanalną formę architektoniczną.

ModelModel